2020 tavaszán láttuk, megtapasztaltuk, micsoda fejetlenség volt Magyarországon.
Reggel még az volt a mondás, hogy nincs okunk bezárni, estére meg bezártak minden iskolát, óvodát, bölcsődét. MINDET! Gyerek mehet haza, majd az anyja megoldja, elvégre ez a dolga, ezért szülte. Hogy annak az édesanyának – vagy édesapának – dolgoznia kellett következő hétfőtől, senkit sem érdekelt. Az már magánügy! Így a gyermekek tízezreinek hazaküldése több tízezer család életét kavarta fel fenekestül.
Ezzel egy időben sok magyar munkavállaló – jogi tudás és megfelelő tájékoztatás hiányában – az anyagi bizonytalanságba, sőt, szegénységbe hullott azzal, hogy a munkáltatójuk választás elé állította őket: vagy a gyerekkel marad otthon, de akkor kirúgja, vagy jön dolgozni!
És aztán ahogy a munkáltatókat is elérte a korona vírus gazdasági hatása, az újabb ékes példája volt annak, mennyire nincsen idehaza jogkövető magatartás! Kirúgások, bércsökkentések, egyoldalúan meghozott, jogtalan lépések, kényszerítés hatása alatt aláírt közös megegyezések…
Százezrek lettek munkanélküliek, s kerültek az utcára!
Sokan nem tudják az alapvető jogaikat sem a munka területén… Hát még azokat a speciális helyzeteket, amibe eddig soha nem került egy átlagos munkavállaló Magyarországon. Járványügyi karantén? Nem is hallottuk soha ezt a szót eddig… honnan tudhatnád, hogy mi is a teendőd, s mik a jogaid?
Ennek most vége!
Innentől kezdve minden kérdésre tudni fogod a választ!
Itt az a tanulmány, amiből könnyen, gyorsan tájékozódhatsz a munkahelyi jogaidról a COVID-19 pandémia idején!
Fontos kérdések, amire választ kapsz a tanulmányból:
- Mire vagy jogosult a 2021. március elején elrendelt közegészségügyi célú üzletbezárások és az iskolák, óvodák kapcsán?
- Áttehetnek másik munkakörbe a vírusra hivatkozva?
- Csökkenthetik a béredet, a munkaidődet?
- Elküldhetnek fizetés nélküli szabadságra?
- Mit tegyél, ha nem akarsz bejárni dolgozni a vírus miatt?
- Kérhetsz otthoni munkavégzést? Milyen feltételekkel? Milyen költségtérítés jár neked? Mennyi ennek az összege?
- Mi történik, ha nem tudnak neked munkát adni?
- Mit tegyél, hogy a társadalombiztosítási ellátások ingyenes igénybe vételére való jogodat ne veszítsd el?
- Mi jár neked, ha beteg leszel, ha karanténba kerülsz?
- Mit tegyél, ha a gyermeked betegszik meg?
- Mit tehetsz, ha bezárnak az iskolák, óvodák?
- Milyen szabályok vonatkoznak a munkaviszony megszüntetésére a pandémia időszaka alatt?
Semmi jogi blabla, semmi nehezen érhető szöveg, csak konkrét információk, életszerű példák, kérdések-válaszok!
2020 tavaszán több ezer munkavállaló karrierjét segítettem a Facebook oldalamon a pandémiás időszakban munkajogi videókkal, tájékoztatókkal, jogi anyagokkal. Naprakészen írtam a kormányrendeletekről, a változásokról, s az ügyfeleim jogait védtem a tudásommal.
Ez a tanulmány a legfontosabb tudnivalók lepárolt, érthető, azonnal használható összegzése 20 oldalban, amit 2021. március 12-én frissítettem a hatályos jogszabályoknak megfelelően.
Mennyit ér a munkajogi tudás?
Ha kényszer hatására aláírod a béred, vagy a munkaidőd csökkentését, több tízezer forintot veszíthetsz.
Ha megtévesztenek egy közös megegyezéssel, s nem fizetik ki a neked járó végkielégítést, százezreket – vagy még többet, akár egy milliót is – elbukhatsz és valószínűleg állás nélkül maradsz hónapokig!
Mennyibe kerül a tanulmány?
A 20 oldalas COVID-19 munkajogi tanulmány ára mindössze 2.900 Ft.
Láthatod tehát, hogy ez az tanulmány többszörösen fogja visszahozni az árát.
Ne várj tovább, a munkádról, a fizetésedről, a saját és a családod anyagi biztonságáról van szó!
A tanulmányt pdf formátumban az általad megadott e-mail címre legkésőbb egy munkanappal azután kapod meg, hogy a befizetésedet jóváírták a megadott bankszámlán.
Ezen kívül – mivel jöhetnek újabb kormányrendeletek, s módosulhat az Munka törvénykönyve is a ideiglenesen a pandémia miatt – folyamatos tájékoztatást kapsz az elkövetkezendő fél évben e-mailben az összes munkajogi változásról, ha az kihat a tanulmányban írtakra.
A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak megfelelően irányadóak. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet hatálya alá tartozik. A kormányrendelet 29. § m) pontja alapján nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, amennyiben a vállalkozás a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést (a tanulmány megrendelése és az utalás ennek minősül), úgy elállásra nincs lehetőség. A szerződést a megrendelő űrlap kitöltésével és a Megrendelem gombra való kattintással Repka Ágnes E.V.-val kötöd (1138 Budapest, Népfürdő u. 3/A. 7/707. Nyilvántartási szám: 55497721, Adószám: 71731856-1-41).